KURUMSAL KİMLİK YAPTIRMAK

KURUMSAL KİMLİK YAPTIRMAK
Kurumsal Kimlik tam olarak nedir?
İşletme sahiplerinin çoğu, bir kurumsal kimliğin, yalnızca işletme organizasyonlarının kalitesini ve değerlerini temsil eden tanınabilir bir logoya sahip olduğuna inanırken, güçlü bir Kurumsal Kimlik, her kuruluşa kişiliğini ve değerlerini aktarmada yardımcı olur. İşletmenizin Kurumsal Kimliği, işletmenizin bu rekabetçi pazarda büyümesi için en önemli ve güçlü araçtır ve şirketinizin müşterinizin zihnine iyi ve olumlu bir şekilde etki etmesini önler. Sizin varlığınız olmadan kuruluşun kimliğinin tanınmasına yardımcı olur; iş hizmetlerinizi ve kaliteli işinizi tanımlamanıza yardımcı olur. Logonuzu, broşürünüzü, web sitenizi ve kartvizitlerinizi vb. İçerebilir. İşletmenizin Kurumsal Kimliği, farklı rakipler arasında pazardaki işinizi temsil eden anahtar araçtır.
Temel olarak, kurumsal ve marka kimlikleri bir kuruluşun kültürünün, karakterinin, kişiliğinin ve ürün ve hizmetlerinin bir ifadesi ve yansımasıdır. Güçlü ve etkili bir Kurumsal Kimlik, işletmenizin pazarda uzun süre hayatta kalmasına yardımcı olur.
Kurumsal Kimliğin Önemi:
Müşterilerin ve şirketlerin etkileşimine yardımcı olduğu için her işletme organizasyonu için güçlü bir Kurumsal Kimlik gereklidir. Müşteriler, kurumsal kimlikleriyle işleri anlamada genellikle büyük yardım alırlar. Antetli kağıt, kartvizit, web sitesi vb. Gibi birkaç destekleyici aygıtı içerir. Bir kurum için tek ve açık bir görsel kimlik oluşturur. Bazı Start-up şirketleri, sadece logo olarak düşündükleri gibi, işletmeleri için güçlü ve etkili bir Kurumsal Kimlik oluşturma veya geliştirme tavsiyesini görmezden geliyorlar.
Kurumsal Kimliğin Yararları:
Güçlü ve etkili bir Kurumsal Kimlik, bir kuruluşun iş hedeflerine ulaşmasında ve başka şekillerde de yardımcı olur.
Kurumsal Kimliğin faydalarından bazılarını tartışalım:
Güçlü ve etkili bir Kurumsal Kimlik, bir kuruluşun iş hedeflerine ulaşmasında ve başka şekillerde de yardımcı olur.
Kurumsal Kimliğin faydalarından bazılarını tartışalım:
Farklılaşma ve Görünürlük:
Logo, bir işletmenin Kurumsal Kimliğinin en görünür yönüdür. Böylece, iyi bir logo organizasyonunuzu rekabetten farklılaştırır ve en yüksek görünürlüğü sağlar. Logo, müşterilerinize mümkün olan en iyi hizmeti en yüksek kalitede sunabilmek için tarafınızdan vereceğiniz branştır. Satış oranını artırabilen pazardaki marka imajının farklılaşmasına yol açmaktadır.
Tanımlama Kolaylığı:
Yeni kurulan şirketler genellikle işlerinin uzun vadeli kurulmasına odaklanır, ancak kuruluşlarının tanımlanma kolaylığına odaklanmazlar. Herhangi bir şirket, güçlü bir Kurumsal Kimlik geliştirerek kolayca tanınır. Herhangi bir kuruluşun kendi işletme organizasyonunun ayrı bir görüntüsünü oluşturmasına yardımcı olabilir. Şirket şimdi, müşterilerin iş organizasyonunuzla ilgili düşüncelerini belirleyen Güçlü Kurumsal Kimlik ile ayrı ayrı tanımlanabilir.
İmaj ve İtibar
Şirketinizin imajı ve itibarı, şirketinizin büyümesi için de önemli bir unsurdur. Müşterilerinize tam olarak Kurumsal Kimliğinizde göstermiş olduğunuz gibi kaliteli hizmetler sunmak zorundasınız. Şirketinizin imajı ve itibarı, sağladığınız hizmetlerin kalitesine ve hizmetlerin kalitesine çalışma faaliyetlerinizin, stratejinizin ve pazarlama planlarınızın şekline bağlıdır.
Mülkiyet ve Kontrol
Şirketinizin Kurumsal Kimliği, mülkiyeti ve kontrolü de artırmanıza yardımcı olur. Müşteriler artık işletmeniz ve hizmetlerinizden haberdar olduklarından, sahiplik ölçütlerinizi ve kuruluşunuz üzerindeki kontrolünü anlayabilirler. Değişen kriterler hakkında düzenli olarak güncellenmelisiniz, şirketler de değişen zamanlara ve yeni mesajlara uyum sağlamak için yeni mesajları entegre edebilmelidir.
Online Whatsapp için numaraya tıklayınız.
+90 532 457 76 67
​​​​​​​​​​​​​​
Back to Top