KURUMSAL KİMLİK KILAVUZU, KURUMSAL KİMLİK NEDİR?

KURUMSAL KİMLİK KILAVUZU, KURUMSAL KİMLİK NEDİR?
Kurumsal Kimlik / Marka Stili Kılavuzu, logonuzun, renklerin, yazı tiplerinin, görüntülerin, baskının, web sitenizin referansıyla markanızın görsel bütünlüğünü nasıl koruyacağınıza ilişkin bir dizi kural ve standart içeren önemli bir belgedir.
Şirketinizin algılanış şekli, kurumsal imajının, marka bilinirliğinin ve şirketinizin müşterilerinin ve personelinin zihnini şekillendiren iletişim toplamının sonucudur. Markanız, kaliteye, performansa ve yeniliğe dayalı büyümeye adanmış birleşik bir şirket olarak verdiği “vaat” tir.
Kurumsal Kimlik El Kitabı, şirketinizin halka açık görünümlerinde (filo markası, personel üniformaları, tabela, reklam vb.) Konumlandırılmasına katkıda bulunmada önemli bir rol oynar. Logonun, şirketlerinizin en değerli ve tanınabilir şirket imzası. Ayrıca, markanın renkleri, yazı tipleri, görüntüleri, baskı özellikleri, web sitesi gibi diğer öğelerine referansla markanızın görsel bütünlüğünü nasıl koruyacağına ilişkin bir dizi kural ve standart içerir.
Marka kimliğinizin doğru ve tutarlı kullanımı, onu güçlü tutar, şirket ve ortakları için uzun vadeli değer yaratır ve diğerlerinin de şirketinizi hedef pazarda nasıl algıladığını / konumlandırdığını etkiler. Personelin sadık olduğu güçlü, net, tutarlı bir marka varlığı yaratarak, marka algısı üzerinde buna karşılık gelen olumlu bir etki yaratacak ve sonuçta müşteriler ve paydaşlar için yeni ve gelişmiş bir deneyim yaratacaktır.
Nasıl bir planın uygulanması kadar iyi olduğu gibi, Kurumsal Kimlik El Kitabı da uygulanması kadar iyidir. Tüm çalışanlar logonuzu ve bağlı ticari markalarınızı doğru kullanmaktan sorumludur. Düzenli olarak doğru bir Kurumsal Kimlik El Kitabına başvurmak farkındalığı teşvik eder ve şirket genelinde faydalı bir referans aracı haline gelir.
Mevcut logonuz veya markanız için bir Kurumsal Kimlik Kılavuzuna mı ihtiyacınız var? Bugün bizimle iletişime geçin ve sohbet edelim.
Online Whatsapp için numaraya tıklayınız.
+90 532 457 76 67
​​​​​​​​​​​​​​

Back to Top