KATALOG YAPTIRMAK

KATALOG YAPTIRMAK
Katalog tasarlamanın iki yolu vardır, yeni bir müşterinin dikkatini çekmek için broşür oluşturulur. Bu katalog türü, okuyucuya maksimum dikkat çekmeyi amaçlayan, müşterinin duygularıyla oynamayı gerektiren şekilde tasarlanmıştır. Tasarımında büyük bir başlık, çarpıcı görsel görüntüler ve net bir harekete geçirici mesaj kullanılması tavsiye edilir. 
Kataloğun ikinci tasarım formu şirketi ve / veya ürünü zaten bilen ancak daha fazla bilgi almak isteyen müşterilere odaklanır. Bu nedenle, bu katalogdaki bilgiler ilk formla aynı öğeleri içeremez, daha bilgilendirici olmalıdır. Bir şirketin kataloğu tasarlamak için bazı ipuçları: 
Ürüne uyarlanmış tasarım 
Kataloğun tasarımı şirkete veya müşterinin kişiliğine uygun olmalıdır. Yani, lüks bir katalogun kurumsal imajı, sosyal veya kar amacı gütmeyen bir şirket için katalog tasarımıyla uyuşmayacaktır. 
Farklı yazı tipi kullanımını sınırlamak için 
Bir grup yazı tipi kullanmanız önerilmez, bir katalog veya triptik tasarım yapmak için bir grup yazı tipi kullanmanız gerekmez. Bir veya iki yazı tipini en iyi şekilde kullanmak ve farklı dalgalanmalarını akıllıca kullanmak her zaman en iyisidir: kalın, italik, siyah ışık ... bu şekilde kataloğun farklı parçaları arasında bir kontrast oluşturabilirsiniz. başlıklar, metin gövdesi, resim yazıları, vb. 
Kaliteli görüntüler kullanmak için 
Çekici bir şekilde çıkacak bir ürün veya hizmet kataloğu tasarlamak için iyi fotoğraflar gereklidir, stok görüntüler kullanılıyorsa, eski görünmeyen görüntüleri aramak ve aynı zamanda paylaşan görüntüleri aramak tavsiye edilir. Bir tema, bir renk, aydınlatma veya benzer bir tarz. 
Orijinal içerik oluşturmak için 
Katalog içeriği bazen firmanın altına giren unsurlardan biridir, metin küresel grafik tasarımın gerçek bir parçası olmayı talep eder. Metinlerin kataloğun küresel tasarımının izin verdiği alanlara uyum sağlaması gerektiğini akılda tutarak, gelecekteki müşteriyi çizen basit ama çekici ifadeler bulmak önemlidir. 
Kağıt önemlidir 
Kağıt türü, okuyucuya iyi bir izlenim ve aynı zamanda boyutu için önemlidir. Şirketin kurumsal imajıyla eşleşen bir kağıt türü hakkında düşünmeniz gerekir, ayrıca ciltleme türünü, kağıdın grammajını, mürekkep sayısını ve laminasyon kaplamasını, lamine edilmiş veya tanımlamamanız gerekir. 
BOCW olarak müşterilerimizin katalogları için en iyi tasarımı oluşturduğumuzu unutmayın.
Online Whatsapp için numaraya tıklayınız.
+90 532 457 76 67
​​​​​​​​​​​​​​
Back to Top