İSTANBUL LOGO TASARIMI
Logonun birincil işlevini belirleyin. Bir logo, şekil, yazı tipi, renk ve resim kullanımıyla markanızı temsil eder. Neden bir logoya ihtiyaç olduğu konusunda açık olmak tasarımı yönlendirebilir. Tanıma değerini artır. Firma yeni veya daha birçok oyuncuya sahip bir alanda yarışıyor mu? Güçlü bir logoya sahip olmak, müşterilerin markanızı daha kolay tanımasına yardımcı olabilir.
Unutulmazlık yaratın. Tüketicilerin gözleri ve logoları ile alışveriş etmeleri, isim, ürün ve hizmetlerden daha kolay hatırlanabilir. Zamanla, bir müşteri logoyu şirketinizle ilişkilendirmeye başlar. Güven oluştur. Müşteri getirme ve onları tutma konularının bir bölümü, size güvenme istekliliklerine dayanmaktadır. Dürüstlüğünü ve bütünlüğünü ifade eden sağlam bir logo, müşterileri rahat ettirmenize yardımcı olabilir.
Hayranlığı arttırın. Müşteriler işiniz hakkında iyi bir izlenime sahip olsaydı, bunu iyi görünüm, akıllılık veya efektif basitlik açısından iyi kabul edilen bir logo oluşturarak oluşturabilirler.
Hedef pazarınızı düşünün. Müşterilerinin kim olduğu konusunda net olmak ve hizmetleri kullananlara itiraz etmek için logonun görünümünü özelleştirmek önemlidir. Bir çiçekçi dükkanı için bir logo, tuhaf bir yazı tipi ve parlak bir renk şeması içerebilir; bu bir oto tamir garajı için o kadar iyi işe yaramaz. Bir hukuk firması için bir logo, bütünlük ve güç iletmek zorundadır; bir ikram şirketi için iyi sonuç verecek görünüm değil.
Şirketin adını logosuna dahil edip etmemeye karar verin. Elbette, işletme için isim tanıma yapmak istiyorsanız, ancak ismini logo tasarımınızın bir parçası haline getirmek her zaman iyi bir fikir olmayabilir.
Makul olarak ayırt edici ancak henüz bir hane halkı sözcüğü yoksa veya pazarlama fonlarınız sınırlıysa ve amacınız isim tanımayı oluşturmaksa adı ekleyin. Çok genel, çok uzun, iyi küresel çeviri yapmıyorsa (eğer bu bir düşünce ise) veya kişilik eksikliği varsa ismi eklemeyin. Logoyu bir spor ayakkabı veya çanta gibi bir üründe koymanız gerekiyorsa, ismi de bırakın.
Logoyu kullanmayı planladığınız farklı yolları düşünün. Size en küçük boyutta resim yapın; logo bir favigonun büyüklüğündeyken şirketin adı okunamıyorsa, tasarım dışında bırakmak en iyisi olabilir.
Şirketin renk şemasını izleyin. Şirketiniz tabela, reklam ve diğer malzemelerde belirli renkleri kullanmayı zaten başardıysa, bu renklerin logoda yansıması önemlidir. Tutarlı renk kullanımı, aşinalık oluşturur. Müşterilerin şirketinizin logosunu "zihinsel olarak" bağlamalarını istiyorsunuz. Şirket belirli renklerle kendini markalamışsa, halk bu renklerle bilinçaltında bir ilişki geliştirmiş olacak. Örneğin, wikiHow'un renk şeması yeşil renktedir. İşletme için henüz kurulmuş bir renk şemasına sahip değilse, renk psikolojisi üzerine biraz araştırma yapıp, böylece uygun şekilde seçim yapabilir. Örneğin, kırmızı, güç, tutku, enerji ve güven anlamına gelir, ancak tehlike sinyali de verebilir.
Başarılı bir logo basit, unutulmaz, zamansız ve uygun olmalıdır. Bunları fikirlerle oynamak gibi hedefler olarak saklayın.
Fikirler uğruna uğraşıyorsanız, aramaları çevrimiçi yapmak için farklı bir anahtar sözcük kullanmaya çalışırken veya düşüncenizi yeni yönde yönlendirmek için bir eş anlamlılar listesi kullanın.
Online Whatsapp için numaraya tıklayınız.
+90 532 457 76 67
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Back to Top