Dergi İlanı Yaptırmak

DERGİ İLANI YAPTIRMAK
Etkili bir dergi ilanı düşünceli planlama ve yürütmeyi gerektirir. Ortalama kişi günlük binlerce reklam görür, bu yüzden kalabalık oyun alanından ayrılmak önemlidir. Mesajınızı güçlü, ancak basit mesajlaşma yoluyla net bir şekilde duydunuz.
Kampanyanız için bir hedef belirleyin ve bütçe bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki zorunlu listemizi kontrol edin:
Kitlenizi Belirleyin
Hedef kitlenizi bilmek önemlidir. Onlar kim? Onlar nerede yaşıyor? Eğlenmek için ne yapmayı severler? Onların sevmedikleri nedir? Kitlenizi anlamanız ve eşinizi veya ailenizi anlamanız gerekir. Kitle demografinizi belirledikten sonra, dergi ilanı materyallerinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.
Tutarlı Mesajlaşma
Kitlenizle iletişim kurmak ve ona bağlı kalmak için önemli mesajlaşma hakkında karar verin. Çok fazla demeye kalkmayın - basitlik anahtardır. Aynı veya farklı ortamlarda (dijital ve baskı) farklı boyutta reklamlarınız varsa, mesajlaşmalarınız tutarlı kalmalıdır. Aksi halde, sizinkiyle birlikte bir sürü dergi ilanı arasında hedefiniz hızla kaybolur.
Marka ses
Dergi İlanınızın kopyasına karar vermeden önce marka sesinizi belirleyin. Eğlenceli mi olmak istiyorsun? Prestijli? Saygısız? Iğneleyici? Önceki kampanyalarınız için markanızın sesi neydi? Halihazırda kurulmuş bir marka sesiniz varsa, dergi ilanınızın farklı unsurlarında iyi bir şekilde iletildiğinden emin olun.
Güçlü Görüntülemeler Kullanın
Olağanüstü bir görüntü, bazen en etkili kopyadan bile, darbe açısından çok daha yüksek sesle konuşabilir. Farklı görüntüler seçin - bir fotoğraf, bir örnek, bir grafik, vb. - ve bunu tüm materyallerinde kullanın.
Bir Harekete Geçme Çağrısı Kullanın
Kitlenize, dergi ilanınızdan yararlanmak için yapmaları gerekenleri tam olarak söyleyin. Yapmazsanız, bir sonraki reklama devam eder.
Göz alıcı ve akılda kalıcı reklamlar oluşturmak imkansız değildir, ancak bu da kolay değildir. Reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için bir ajansla birlikte çalışın ve şüphesiz, yatırım getirisi konusunda güçlü bir geri dönüş elde edersiniz.

Back to Top