TAM HİZMET REKLAM AJANSI

TAM HİZMET REKLAM AJANSI
Tam hizmet veren bir reklam ajansı, bir işletmenin tüm pazarlama ve reklamcılık yönlerini ele alabilir. Bu genellikle stratejik planlama, üretim, yaratıcılık ve yeniliklerin yanı sıra internet üzerinden etkileşimli pazarlama hizmetlerini içerir.
Tam Hizmet Veren Bir Reklam Ajansına İhtiyacınız Olduğunda; Kampanyalar ve mesajlar geliştirmeye yardımcı olmak için kullanabileceğiniz tam hizmet veren bir reklam ajansına sahip olmak, bir işletme için büyük bir avantaj olabilir. Çoğu insanın, en iyi yaptıkları şeyi, yani "kendi işleri" için iş kurduğunu dikkate alın.

Reklam ve pazarlamanın temel işlerinden uzaklaştığını gördüklerinde, genellikle serbest yardım arayacaklar, ancak iş serbest çalışanlar için çok fazla olmaya başladığında tam hizmet veren bir ajansı değerlendirecekler. Sonuçta, zaman paradır ve en iyi yaptığınız şeyi yapmak için zamanınızı en iyi şekilde değerlendirdiğinizden ve reklamcılık uzmanlarının en iyi yaptıkları şeyi yapmalarına izin verdiğinizden emin olmak önemlidir.

Yardımcı olacak bir reklam ajansı seçmek söz konusu olduğunda, doğru soruları sormak isteyeceksiniz. Bu sorular şunları içerir:
Ajansınız hangi hizmetleri sunuyor? Hangi reklam ve pazarlama alanlarına en çok değer kattığınızı düşünüyorsunuz? Geleneksel reklamcılığın yanı sıra web siteleri ve sosyal medya gibi reklamcılığın daha fazla dijital yönüne yardımcı olabilir misiniz?

Ücret modeliniz nedir ve ücret yapınız nasıl çalışır?
Medyaya erişim ve reklam yerleştirme konusunda bize yardımcı olacak çeşitli medya kuruluşlarıyla bağlantılı mısınız?
Ajansınız ekibimle nasıl çalışacak? Ajansınızın yapısı nasıl? Ana iletişim noktamız kim olacak?
İşimle benzer sektörlerde benimle paylaşabileceğiniz referanslarınız var mı?

Güvenilir ve Verimli Tam Hizmet Veren Bir Kurum Nasıl Belirlenir
Birçok kişi daha sonra güvenilir ve verimli bir tam hizmet ajansının nasıl belirleneceğini sorardı. Bir tam hizmet ajansını işe alırken dikkate alınması gereken belirli faktörler vardır ve bunlar şunları içerir:
Yaratıcılık
Ajans personelinin ne kadar yaratıcı olduğunu öğrenmelisiniz. Onları çevrimiçi olarak arayın ve diğer kuruluşlar için nasıl reklam ve pazarlama yaptıklarını görün. Bir zamanlar onları işe alan kişilerin yorumlarını görmek için gidin. Buradan, işiniz için hangi ajansı kiralayacağınızı seçebilirsiniz. Konsept bilgisi, metin yazarlığı ve grafik tasarımın yanı sıra marka mühendisliği ve stüdyo çalışmalarında uzman olmaları gerekir.
Strateji
Mükemmel bir tam hizmet reklam ajansı, ürünlerinizi nasıl pazarlayacağınız ve reklamını yapacağınız konusunda iyi bir stratejik plana sahip olmalıdır. Mükemmel pazar analitik becerilerine, ayrıca medya stratejisine ve marka konumlandırma tekniklerine sahip olmaları gerekir.
İletişim
Tam hizmet veren bir reklam ajansını işe alırken göz önünde bulundurulması gereken başka bir şey de iyi iletişim becerileridir. Sizinle ve müşterinizle iletişim kurabilmeleri gerekir. Siz ve müşterileriniz arasında aracıdırlar. Bu nedenle iletişimlerini standartlara uygun hale getirmeleri gerekir.
Üretim
Buna dijital baskı, veri işleme ve web geliştirme dahildir. Tam hizmet veren reklam ajansı, ürünlerinizi doğru şekilde tanıtabilmeleri ve pazarlayabilmeleri için üretimde iyi olmalıdır.
Analitik
Ajans her an analiz edebilmeli ve size basit raporlar üretebilmelidir. Herhangi bir sorunu belirtmeleri ve mümkün olan en kısa sürede bunları çözmeleri gerekiyor. Akıllı yanıt yakalama sistemlerine ve dinamik iş zekasına sahip olmalıdırlar.
Tam Hizmet Veren Bir Reklam Ajansının Rolleri ve Amaçları
- Tüm ürünleriniz, işletmeniz veya markanız için iyi bir reklam ve pazarlama planı oluşturmak ve strateji oluşturmak. Potansiyel müşterilerin dikkatini çeken ve onları ürünlerinizi satın almaya ikna eden reklam kampanyaları geliştirmek için işletme hedefleriniz dahilinde çalışmak ve bütçeyi aşmamak amaçlanmıştır.
- Tam hizmet veren reklam ajansı, organizasyon için grafik tasarım ve web prodüksiyonu da yapmaktadır. Normalde bunu yapmalarına yardımcı olmak için diğer firmalarla bağlantı kurarlar çünkü kötü basılmış veya tasarlanmış bir kampanya bir bütün olarak işletmeye kötü yansıyabilir.
- Ajans, kampanyanın ilerleyişini takip eder ve işletme üzerinde herhangi bir etkisi varsa analiz eder. İşletmenin iyi gitmemesi durumunda, pazarlamayı iyileştirmek için yeni stratejiler ve yeni yaklaşımlar geliştirirler.
 
- Reklam ajansı, dergi ve gazetelere, televizyon ve radyo yayınlarına ve diğer mecralara reklam yerleştirmek gibi tüm medya satın alımlarından sorumludur.
- Yayınlama, sayfa izleme ve web tasarımından web pazarlamasından sorumludurlar. Görevleri, olabildiğince çok insanın ürünlerinizde en iyisini görmesini sağlamak ve onlara onları satın almaları için güçlü nedenler sunmaktır.
Tam Hizmet Veren Reklam Ajanslarının Farklı Türleri
Farklı reklam ajansları vardır. Bazıları aşağıda listelenmiştir.
Modüler Ajanslar
Bu tür bir ajans, hizmetini parça parça satmaktadır. Yapılan işe göre ücret alınır.
Kurum içi ajanslar
Bunların tamamı reklamverene aittir. Diğer müşterilere hizmet verebilirler ancak mevcut müşterinin rızası ile.
Ajans personeli, son derece yetenekli bir prodüksiyon ekibi, ürünleriniz hakkında iyi ve inandırıcı hikayeler yaratacak bir hikaye sanatçısı ve web tasarımlarında yardımcı olacak grafik tasarımcılar içerir.
Bu nedenle, tam hizmet veren bir reklam ajansının, bir kuruluşun ürün ve hizmetlerinin pazarlanması için oldukça hayati olduğu açıktır.
İşletmeniz için Doğru Tam Hizmet Reklam Ajansını Bulmak
İlk önce ne istediğinizi bilmeniz gerekir. İşletme hedefleriniz ve hedefleriniz nelerdir? Vizyonunuzu paylaşmak için neyi başarmak istediğinizi anlamanız gerekir. Bu vizyonun ne olduğunu öğrendikten sonra, bu uzmanlığa sahip bir ajans ortağı aramaya başlayabilirsiniz.
Online Whatsapp için numaraya tıklayınız.
+90 532 457 76 67
​​​​​​
Back to Top