Logo Yaptırmak İstiyorum

Logo Yaptırmak 
Logo türleri nelerdir?
“Logo” terimi genel olarak markanızı temsil eden tüm işaretleri ifade eder. Beş farklı logo türü vardır. Bağımsız bir kelimeyi veya FedEx ya da Coca-Cola gibi kelimeleri tehlikeye atan bir kelime işareti. Yalnızca bir harf veya kısaltma içeren bir harf işareti: Chanel için iki C'yi veya Adobe için A'yı düşünün. Yalnızca bir sembol içeren bir logo işareti vardır: Nike swoosh'u veya Apple for Mac ürünlerini düşünün.
Sonra bir amblem var: bu, tasarım için gerekli olan bir şekil içindeki bir kelime işareti, harf işareti veya logo işaretidir: Harley-Davidson Motor Cycles veya NHL logosu buna iyi örneklerdir. Son tip, bir sembol + kelime işareti veya harf + kelime işareti içeren kombinasyon işaretidir.
Bir logoyu iyi yapan nedir?
İyi bir logo, sektörünüze veya hizmetinize uyumlu ve uygun hissettiren logodur. Profesyonel bir hizmet işletmesiyseniz (bir ürüne kıyasla) genellikle daha basit olan daha iyidir. Müşteriler için genellikle ihtiyaç duydukları tek şey olan marka işaretleri veya tipografik logolar tasarlarız.
Sizi diğerlerinden ayıracak ve marka sadakatini artıracak şekilde tasarlanmıştır. Nasıl? İçinde inşa edilmiş bir anlamı vardır. Neden? Çünkü işletmenizin inanç sistemi, temel değerleri, amacı, misyonu ve vizyonu, markanızın etrafında inşa edildiği şeylerdir. İnsanların hatırladığı ve arkadaşlarına anlattığı şey; logonuz değil.
Hiç kimse logonuzla gerçekten ilgilenmez (grafik tasarımcılar veya tasarım gözü olanlar hariç). İnsanların gerçekten umursadığı şey, hizmetinizle ilgili deneyimleri ve markanızın neyi savunduğudur. İyi tasarım yalnızca yüzeyde profesyonel görünmekle kalmaz, aynı zamanda daha derin bir şeyi de ifade eder.
İşletmenizin neden bir logoya ihtiyacı var?
İyi tasarlanmış bir logo, profesyonelliğinizi doğrulayarak güven oluşturur ve insanların etrafta kalmasını sağlar.
Potansiyel müşterilere kim olduğunuzu, ne yaptığınızı ve bunun onlara nasıl fayda sağladığını anlatır. İşinizle ilgili önceden bilgisi veya deneyimi olmayan insanlara harika işler yaptığınızı iletir.
Logonuz profesyonelce görünmüyorsa, insanlar şüphesiz ürünlerinizi ve hizmetlerinizi ne kadar iyi sunabildiğinizi sorgulayacaktır. Daha yasal göründükleri için hiç geri düğmesine bastığınız veya bir şirketi diğerine tercih ettiğiniz oldu mu? İnsanlar ani kararlar verir ve kötü tasarım insanların gitmesine neden olur.
Tüketicilerin dikkatini çekmek için güçlü bir logo oluşturun, markanızı hatırlamalarını sağlayın ve sizinle olumlu çağrışımlar geliştirin. Logoların, insanların anıları ve duygularıyla bağlantılı derin bir sembolik çağrışımı vardır.
Örneğin Nike'a hızlıca bir göz atalım. Swoosh sadece bir swoosh'tur. Ancak, bu sembolle kurduğumuz bağlantının, dünyayı koşarak daha iyi bir yer haline getirme vizyonlarıyla ilgili her şeyi var. Bu güçlü fikir, markalarını tanımladı ve logoları bunu ifade ederek işletmelerinin gelişmesine güç verdi. Zamanla ve birçok tutarlı marka pazarlamasıyla, logonuz işletmeniz için aynı şeyi yapmalıdır.
Logo tasarımınıza yatırım yapın. Güvenilirliğinizi artırmak ve tüketicileri çekmek için en önemli şey budur.
İyi bir logo nasıl oluşturulur?
Hedef kitlenizle hızlı bir şekilde bağlantı kurmak için bir küçük işletme logosunun net ve yorumlanması kolay olması gerekir. Birden fazla medya platformunda çalışması ve her boyutta etkili olması için logonuzu basit tutmanız önemlidir.
Büyük şirketlerin aksine, çoğu küçük markanın, insanların işletmenizi ilişkilendirdiği yıllarca marka bilinirliği veya tüketicilerin işletmenizin ne yaptığını anlamasına yardımcı olacak büyük bir pazarlama bütçesi yoktur. Bu nedenle, logonuzun kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı bir anda net bir şekilde iletmesi gerekir.
Konseptten kullanıma sunma aşamasına kadar, markanızı tek bir markaya dönüştürürken dikkate alınması gereken çok şey var. Bununla birlikte, harika bir küçük işletme logosunun yalnızca üç şeye ihtiyacı vardır: harika tipografi, basit renkler ve güçlü bir görsel öğe. Logo tasarımlarımıza göz atın - çoğu sadeliğe ve cesur renklere eğilimlidir, ancak hepsi değil.
Logo yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
BOCW I Bilal Öz Creative Workshop olarak marka adı, marka tescili, logo, kurumsal kimlik, reklam kampanyası, katalog, broşür, ambalaj, web site, sosyal medya yönetimi kısaca markanın iletişimi ile ilgili a'dan z'ye bütün hizmetleri vermekteyiz.
Online Whatsapp için numaraya tıklayınız.
+90 532 457 76 67
​​​​​​​
Back to Top