Logo Tasarım Fiyatları ve Ücretleri

Her logo tasarımı farklıdır, bu da bir logo almak için tek fiyat vermeyi imkansız kılar. Bu durumda, tüm grafik tasarımcıları logo tasarımı maliyetini belirlemek için farklı yöntemler kullanırlar. Şirketiniz hakkında ciddi iseniz, profesyonel bir logo tasarımcısı kiralamak isteyeceksinizdir. Aşağıda logo tasarımı fiyatlandırması için en yaygın yöntemlerden bazılarını açıklayacağız. Etkileşimli logo tasarımı maliyet hesaplamasını deneyin. Müşterileri nasıl faturalandıracağınıza ilişkin ipuçları arayan bir tasarımcıysanız, faturalandırma müşterileriyle ilgili bu harika makaleye göz atın...
Genel Logo Tasarım Ücretleri 
Öğrenci Tasarımcı: 100 TL - 1.000 TL 
Freelance Grafik Tasarımcı: 1.500 TL - 2.500 TL 
Grafik Tasarım Ofisleri: 2.500 TL - 5.000 TL 
Profesyonel Ajans: 2.500 TL - 50.000 TL 
Dünyaca Ünlü Tasarımcı: 1.000.000 TL
Logo tasarım fiyatı ne kadardır?  
Logo tasarımı için uygun fiyat aralığını bilmek, sizi çok daha iyi bir müzakereci yapabilir, çünkü yararlanabileceğiniz bilgileri edinmiş olursunuz. Bu, tek bir tasarımcıyla veya küçük bir ajansla pazarlık yaparken pek bir etki yaratmasa da, varsayılan olarak genellikle yırtıcı olan ve müşterilerinden olabildiğince fazla kâr elde etmek isteyen şirketlerle uğraşırken kesinlikle kullanışlı olabilir.   
Bu tür bilgilere sahip olmak, profesyonel logo işinin bir parçası olarak kabul edilen bazı maliyetlerden kaçınmanızı sağlayan profesyonel bir ton sağlar. O halde 2021 yılında bir logo tasarımının fiyatına bir göz atalım.  
Bir logo tasarımının maliyeti nedir?  
Logo tasarım fiyatı, açıkça belirtilmediği sürece genellikle pazarlama, sarf malzemeleri veya markalama maliyetlerini içermez. Bir serbest çalışanla uğraşırken, birkaç yüz liraya idare edebilirsiniz. Bununla birlikte, profesyonel bir logo, sanat ve tasarım sürecinin tüm aşamalarında katılımı içeren tam paket, bazı tanınmış ajanslar veya grafik tasarımcılarla bir milyona kadar mal olabilir.  
Daha pahalı logo tasarımı her zaman daha iyi değildir.
Sorun şu ki, bazen logo kalitesi, tasarımcıların veya ajansların talep ettiği fiyatla eşleşmeyebilir. Bu, daha yüksek fiyatlı bir logonun daha az maliyetli bir logodan her zaman daha iyi olmasını bekleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Piyasa fiyatının altında mükemmel işler sunan bir ajans veya vasat sonuçlar veren pahalı bir ajans bulabilirsiniz. Kulağa şaşırtıcı gelse de, aslında oldukça doğru – fiyat etiketi, profesyonel tasarım hizmetleri söz konusu olduğunda genellikle ne alacağınızın zayıf bir göstergesidir.  
Logo tasarımında maliyetten tasarruf edin.  
Markanızın neye ihtiyacı olduğunu keşfetmek, genellikle işinizi tasarım açısından değerlendiren ve marka bilinci oluşturma materyalleri sunan insan merkezli bir yaklaşım gerektirir. Markanızı zaten biliyor ve anlıyorsanız, işi çok daha kolay ve muhtemelen daha ucuz hale getirdiniz! Özetinizde ne kadar çok araştırma ve veri sağlarsanız, birini işe almadan önce tasarımın maliyetini ve karmaşıklığını o kadar azaltmış olursunuz.   
Bir 'insan' tasarımcı ile çalışmak daha iyidir.  
Bir bilgisayar algoritması yerine bir insan tasarımcıyla çalışmak, aynı logo tasarım sürecinden geçmiş ve onları içten dışa bilen biri tarafından gerçekten dinlenmek anlamına gelir. BOCW'da, profesyonel bir tasarımcıya kişisel erişimi vurgulayan, müşteri ajansı ve logo kalitesiyle sonuçlanan insan merkezli bir tasarım süreci kullanıyoruz.  
Süreçten sorumlu olursunuz ve tam olarak ne istediğinizi detaylandırırsınız ve bir bilgisayar algoritmasıyla uğraşmak yerine logonun nasıl görünmesini beklersiniz. Tasarım sürecine istediğiniz kadar dahil olma özgürlüğüne sahip olurken, endişelerinizi giderecek profesyonel bir tasarımcıya sahip olacaksınız. Aradığınız buysa BOCW sizin için mükemmel bir çözüm olabilir.
Online Whatsapp için numaraya tıklayınız.
+90 532 457 76 67
Back to Top