KURUMSAL KİMLİK ÇALIŞMASI
Küçük işletmeniz için marka imajınızı tanımlamanıza yardımcı olacak bir marka kimliği oluşturmak, birçok kişinin ihmal ettiği önemli bir görevdir. Ancak markasını oluşturmak ve sürekli olarak kullanmak için zaman ayıran işletmeler için kesinlikle faydaları vardır. 
Değerlerinizi yansıtan bir marka kimliği oluşturmak, müşterilerinizle güçlü bir bağ oluşturabilir.Markanızı çevrimiçi veya çevrimdışı tüm medya platformlarında tutarlı bir şekilde uygulamak, müşterilerin sizi rakiplerinizden ayırmasına yardımcı olur.Değerlerinize sadık olmak ve mükemmel müşteri deneyimi sunmak, müşterilerin markanız hakkındaki algısını şekillendirir.Bu nedenle kurumsal kimlik, marka kimliği ve marka imajının farklı olduğunu anlamak önemlidir. Ve bu farklılıklar pazarlamanızın başarısı için önemlidir.
Kurumsal Kimlik
Şirket tarzının ve kişiliğinin görsel yönleridir. Bu öğelerin tüm medya türlerinde nasıl kullanıldığına ilişkin yönergelerle birlikte renk, grafik ve tipografinin bir birleşimidir.
Medya türleri, web sitenizi, pazarlama materyallerini, sosyal medya profillerini ve işletmenizin diğer fiziksel temsillerini içerir. Görsel öğeler, logo, renk paleti ve yazı tiplerini ve işinizin görsel bir temsilini sağlayan her şeyi içerir.
Net ve tutarlı bir kurumsal kimlik oluşturduğunuzda, sizi rakiplerinizden net bir şekilde farklılaştıran ayırt edici bir imaj elde edersiniz. Farklı olmak müşterilerinizin sizi hatırlamasını kolaylaştırır. Tüm iletişimlerde tutarlı bir görünüm ve hisse sahip olmak güçlü bir marka yaratır.
Tüm ortamlarda tutarlılığı korumak için bir stil kılavuzu oluşturmak yararlıdır. Bu kılavuz, hedef kitlenizin işletmenizi çevrimiçi veya çevrimdışı olarak her gördüğünde, tutarlı bir şekilde temsil edilmesini ve dolayısıyla daha akılda kalıcı olmasını sağlar.
Marka kimliği
Marka kimliği, bir şirketin müşterilerine sunduğu toplam değer önerisidir. Markanın sahip olduğu özellikler ve nitelikler, faydalar, performans, kalite, hizmet, destek ve değerlerden oluşabilir. Marka kimliğiniz, bir müşterinin sizi rakiplerinize göre seçip seçmemesinde rol oynar.
Marka kimliği, gerçekte kim olduğunuzdur. Bunu bir kişiliğe ve bir dizi değere sahip konumlandırma beyanınız olarak düşünün. Bu:
Müşterilerinize verdiğiniz söz.
Şirketin müşterilerinin onlar hakkında düşünmesini ve hissetmesini istediği her şey.
İnsanların kafasında işgal ettiği konum.
İyi uygulanmış bir marka kimliği sizi akılda kalıcı kılar, güven oluşturur ve müşterileriniz arasında marka bağlılığına yol açabilir.
Marka imajı
Marka imajı, bir müşterinin markanızla ilgili deneyimlerine dayanarak markanız hakkında düşünme veya hissetme şeklidir. Bu deneyimin iyi mi yoksa kötü mü olduğuna bağlı olarak marka imajınızı belirler. Başka bir deyişle, marka imajınız itibarınızı etkiler.
Müşteri olumsuz bir deneyim yaşarsa, markanızın algısını değiştirmek için çok çalışmanız gerekir. Müşterilerin olumlu deneyimleri varsa, markanız için müşteri sadakati ve çok güçlü bir rekabet avantajı oluşturma olasılığınız daha yüksektir.
Marka kimliğinizi oluştururken yapabileceğiniz en önemli şey: Bir şirketin sahip olabileceği en değerli varlıklarından biri, müşterilerin kalite, hizmet algılarının ve marka adı göründüğünde veya duyulduğunda akla gelen soyut çağrışımların olduğu güçlü bir markadır.
Online Whatsapp için numaraya tıklayınız.
+90 532 457 76 67

Back to Top