İstanbul Reklam Ajansı, İstanbul Reklam Ajansları, İstanbul Tsarım Ajansı, İstanbul Tasarım Ajansları

İstanbul Reklam Ajansı: İstanbul lokasyonlu bir ajans mı arıyorsunuz? 
Bir telefon kadar yakınız. 0 212 283 24 56 
Adres: Talatpaşa Cad. No: 130 Kat: 3 - 301 Gültepe - Levent / İSTANBUL
Başarılı bir reklam yayınlamaya dahil olan rolleri, sorumlulukları ve etkinlikleri özetleyen bir kitap yazmak kolay olacaktır. Ancak bir ajansın nasıl çalıştığına dair çok hızlı bir genel bakış için, mümkün olduğunca basit bir şekilde dağıtalım. Bir ajansın olağan şekilde çalışması bir adımdan geçiyor. Bir perde, müşterinin bir dizi reklam ajansına kısa mesaj vermesi ve kısa özeti en iyi şekilde çözüme kavuşturan bir seçmedir. Elbette, bu her zaman böyle yürümez, ancak çoğu zaman, ajanslar istemcilerle nasıl eşleştirilir.
Bundan sonra, sözleşmeler imzalanır ve gerçek çalışma başlar. Ajansın ve müşterinin türüne bağlı olarak, çalışmaların kapsamı (SOW) büyük ölçüde değişecektir. Ancak, kısaca, ajans belirli bir miktar iş için belirli bir miktar para üretmeyi kabul eder (bu, bir hizmetçi, saatlik veya başka bir anlaşma olsun) ve müşteri işin alınmasından sonra ajansı ödemeyi kabul eder. Bu kadar basit, ama en basit açıklaması bu.
Herşey Problem / Çözüm Driven
Reklam ajansı müşterileri için sorunları çözmek için var. Müşteri, ajansı sorunlarıyla ve çözüm gerektiğinde sunacak. Sorunların ve çözümlerin türleri, müşterinin işletmesine ve reklam ajansının uzmanlık alanına bağlı olarak büyük ölçüde farklılık gösterir. Bunun nasıl yapıldığı ajanstan ajansa farklıdır, ancak temel adımlar az çok aynıdır.
İstanbul Reklam Ajansı, Kampanyaları Oluşturma Süreci
Ajansdan ajansa farklılık gösterecektir, ancak aşağıdaki 12 aşamalı süreç, reklam, pazarlama, tasarım ve halkla ilişkiler şirketlerinin çoğunluğunun nasıl çalıştığıdır. Bazı adımlar kaçırılabilir veya birleştirilebilir, ancak temel yapı şöyle gider:
Hesap yöneticisi (ve ekibi), çözülmesi gereken problemi tanımlamak için müşteri ile buluşur.
Hesap yöneticisi, bu soruna dayalı bir reklam metni yazar. Rekabet analizi, araştırma, planlayıcının ve / veya yaratıcı direktörün yardımını ve sonunda müşteriden çıkış yapmayı içerecektir.
Hesap yöneticisi yaratıcı ekibi bilgilendirir ve bir zaman çizelgesi, bütçe, önerilen medya ve diğer faktörleri içerir.
Yaratıcı ekip birkaç gün boyunca projede çalışır (ya da şanslıysa haftalar) ve ilk fikirlerini yaratıcı yönetmene getirir.
Yaratıcı yönetmen, çalışmayan fikirleri caydıracak ve takımı iyi fikirleri keşfetmeye yönlendirecektir.
Yaratıcı ekip, fikirler üzerinde çalışmaya devam edecek, ancak işin yolda olduğundan emin olmak için üretim departmanını (gerekirse), hesap yöneticisini ve ajansın diğer üyelerini getirecektir. Basılı parçalar varsa veya bir ateş gerekiyorsa, üretim departmanı tahminlere başlayacaktır.
Yaratıcı yönetmen son fikirleri onaylar ve yaratıcı ekip bunları müşteriye sunar.
Müşteri ajansa geri bildirim yapmadan önce fikirleri tartışıp tartışacaktır. Bu, fikirlerin yeniden işlenmesiyle sonuçlanabilir (3 ila 7 numaralı adımları tekrarlayın) veya fikirlerin yürütülmesine geçmek için yeşil bir ışık olabilir. Bu noktada, bir bütçe ve zaman çizelgesi bir kez daha onaylanacaktır.
Yaratıcı ekip, hesap ekibi, medya satın alma, prodüksiyon ve reklamları üretmek için yaratıcı yönetmen ile birlikte çalışır.
Son reklamlar onay için müşterinin önüne yerleştirilir. Müşteri onayladıktan sonra, reklamlar çevrimiçi, basılı, açık, havada veya başka bir ortamda yayınlanır.
Ajans, reklamların başarısını ve YG'sini izleyecek ve müşteriye geri bildirim verecektir.
Müşteri ajansı öder. Ve sonra tüm süreç tekrarlanır.
Kendini Tanıtma ve Ödüller Hayatta Kalma Anahtarları
Ajans bir müşteri için harika çalışıyorsa, bu yeterince reklam vermelidir. Ancak reklam ajansları, hayatta kalma ve başarı uğruna, daha fazla iş kazanmak için dışarı çıkmalı ve onlara iş için gelen müşterilere sahip olmalıdır.
İstanbul Reklam Ajansları en iyi çalışmalarını ödül şovlarına girecek. Sadece en iyi şovlar sahip olmaya değer müşterilere dikkat çekecek. Ayrıca, müşterilerin doğru yöne bakmasını sağlamak için bir web sitesi ve diğer kendi kendine tanıtım biçimleri geliştirecekler.
Back to Top