FREELANCE GRAFİK TASARIMCI OLARAK NASIL BAŞLANIR.
Freelance Grafik Tasarımcı olarak başlamak nasıl bir şey olduğunu merak ettiniz mi? Kendiniz için grafik tasarım alanına girmeyi düşünüyorsanız, o zaman bu yazı muazzam bir şekilde size yardımcı olmayı kanıtlamalıdır!
Serbest dolaşım dünyasında nasıl başladıysam size bir göz atacağım, birçoğunu tekrar tekrar kullandığım bazı mükemmel öğrenme kaynakları sunmakla birlikte kendi grafik tasarım kariyerine nasıl başlayabileceğiniz konusunda sizi eğitiyorum. Serbest çalışan!
Peki Freelance Grafik Tasarımcı nedir?
Grafik tasarımcının görevi, projenin amaçlanan mesajını görsel olarak belirlenmiş bir kitleye etkili bir biçimde iletmektir. Tasarımcılar, eldeki proje için birlikte çalıştıkları işle ilgili bir marka "hisset" yaratmak için tür, semboller, renkler ve imgelem düzenleyerek bunu yapar.
Grafik tasarımcıların sıkça üzerinde çalıştıkları tipik projeler şunlardır: logo tasarımları, kartvizitler, broşürler, el ilanları, klasörler, basılı reklamlar, kartpostallar, şirket antetli kağıtları ve zarflar, kitapçıklar, kataloglar, ambalaj tasarımı, tebrik kartları ve davetiyeler, sosyal Facebook, Twitter, Google+ dahil medya sayfalarının yanı sıra web reklamları ve web grafik öğeleri. Tasarımcılar ayrıca Adobe Muse'da basit, güzel web siteleri oluşturabilir ve müşterileri için WordPress web şablonlarını kişiselleştirebilir.
Becerileri öğrenin
Yani, kendinize şu soruyu sorabilirsiniz: Bir grafik tasarımcı olmak için ne tür eğitime ihtiyacım var? Eh, benim için, grafik tasarımda önlisans derecesi elde etmeyi seçtim. Bir lisans, bir sertifika veya sadece kendi öz-inceleme yapmak için seçebilirsiniz.
Örgün eğitimin verdiği temele sahip olmanızı şiddetle tavsiye ederim, bununla birlikte, özellikle tasarımla başlamak için mükemmel bir gözünüz varsa ve alanda bilinen uzmanları bulmaya gelindiğinde bir kazanç olursanız,% 1010 zorunlu değildir. bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek ve başarıya giden yolda sizi ayarlamak için kitaplarından veya çevrimiçi kurslarından geçmek.
Seçtiğiniz şey, yaşam biçiminize, çalışma örnekleri için gerekli olan portfolyolarınızı oluşturmak için ne kadar zaman ve para yatırımı üzerine bağlıdır.
Online Whatsapp için numaraya tıklayınız.
+90 532 457 76 67
​​​​​​​​​​​​​​
Back to Top