DERGİ İLANI TASARIMI

DERGİ İLANI TASARIMI NASIL OLMALI?
1. Benzersiz Görüntüler Oluşturun
Okuyucunun dikkatini gerçekten çekmek istiyorsanız, reklam için görüntüleri nasıl benzersiz bir şekilde kullanabileceğinizi düşünün. Benzersiz bir şekilde kullanabileceğiniz ürünle ilgili bir sembol veya bir şey var mı? Bunun bir örneği, yukarıdaki Volkswagen reklamında görülebilir. Bir anahtarın görüntüsü kendi tarafına çevrilmiş ve tipik olarak sahip olduğu tepeler ve vadiler yerine, tüketiciler ağaç ve macerayla bir manzara görür. Bu, “maceranızı aç” sloganıyla doğru bir şekilde bağlantılıdır.
2. Boşluğun Kullanımı
Ödediğiniz tüm alanı en yüksek düzeyde kullandığınızdan emin olun. Örneğin, bir merkez yayılımı, çalışmak için iki sayfa boyunca tüm forma sahip olduğunuz anlamına gelir. Aynı zamanda, ortada başa çıkmak için bir kat olacağını düşünmelisiniz. Bir orta kat, bu kat üzerinde oturan metin ve diğer öğelerin çarpık olabileceği anlamına gelir. Bunu genel tasarımla düşünmelisiniz. İki sayfanın sorunsuz görünmesini istiyorsanız da, tüketicinin metni okuyabilmesini de istersiniz. Yukarıdaki reklamlarda, Adidas tüm alanı kullanmanın mükemmel bir işini yapıyor, ancak görüntüyü ortadaki katlamanın reklamın genel etkisini bozmayacak şekilde yerleştiriyor. Yerleşimin tam olarak nasıl göründüğüne dikkat edin. Böylece, en üstteki reklam neredeyse kadın sitenin ortasında olduğu gibi görünür.
3. Renk Kullanımı
Parlak renkler okuyucunun dikkatini çekebilir, özellikle de siyah metinli çok sayıda beyaz sayfa varsa. Parlak renkli bir arka planın veya öğenin ani bir popu, gerçekten göze çarpabilir. Reklamınızın hangi renklerin etrafını sarması gerektiği ile ilgili magazin reklamıyla iletişim kurun. Son düzen onaylanana kadar bilemeyebilirler, ancak dergi için tipik içerik hakkında bir fikir verebilirler. Yukarıdaki Miyabi baskı reklamında renkler parlak ve canlıdır, aynı zamanda bıçaklarından biriyle kesebileceğiniz günlük bir şeye bağlanır - bir karpuz. Bir okuyucu bir dergiyi tarayorsa, parlak mavi ve kırmızı o kişinin gözünü kesinlikle yakalar.
4. Kuralları Bilin, Onları Kırabilirsiniz
Dergi reklam yerleşimi için bazı temel kurallar vardır. Örneğin, reklamın yaklaşık yüzde 65'i resim, geri kalanı ise başlık, logo ve reklam kopyasından oluşmalıdır. Bu genel bir kural kuralı olsa da, mevcut alan ve odağı belirli bir öğeye yerleştirme gibi hususlar, her bir öğenin ne kadar yer kapladığını değiştirebilir. Bu temel ilkeleri anlamak, okuyucunun dikkatini çekmek için kuralların ne zaman kırılacağını da bilmenizi sağlar.
Yukarıdaki herhangi bir başlık yok Curtis çay için yukarıdaki reklam unutmayın. Bütün odak çay ve logo üzerindedir. Bu örnekte marka, görüntünün kendi kendine konuşmasına izin veriyor. Bu, kelime ağır olan bir dergide işe yarayabilir. Görsel, okuyucuya tüm metinden bir mola verebilir.
5. Sağa Hizala
Bir dergiyi en son okuduğun zamanı düşün. Muhtemelen gözünüz sayfanın sağ tarafına doğru ilerledi. Reklamınızı doğru hizalamayla oluşturursanız, derginin reklamınızı dengeli bir görünüm için sağa yerleştirmesi büyük olasılıktır. Bu, dergideki diğer reklamlar üzerinde hafif bir kenar sağlayabilir.
6. Derginin Genel Ton
Reklamınız derginin genel tonuna uygun olmalıdır. Dergi lüks ve ciddi ise, o zaman eğlenceli ve açık yürekli bir reklam yerleştirmek istemezsiniz. Öte yandan, derginin daha hafif bir tonu varsa, lüks görünümlü bir reklam doğru seçim olmayabilir. Diğer reklamverenlerin yaptıklarını hissetmek için dergideki çeşitli reklamları incelemek için zaman ayırın. Bir adım daha ileri gidip, izleyicilere mümkün olan en iyi hissi vermek için makaleleri ve özellikleri inceleyin.
7. Evergreen mi?
Basılı reklamlar uzun süre dolaşımda kalabilir. Örneğin, bir doktor ofisini ziyaret edebilir ve birkaç yaşında bir dergi bulabilirsiniz. Bu nedenle, reklamınızın çok moda olmadığı ve birkaç ay içinde modası geçmiş olması önemlidir. Pop kültürü trendlerinden uzak durmaya çalışın ve birkaç yıl içinde hala popüler olan şeylere odaklanın. Bu, reklamınızı sezon veya yıl olsun, zamanında tutacaktır.
8. Yazılı çıktı
Muhtemelen her zaman dergi ve gazetelerin bir tür basılı kopyası olacaktır. Bazı insanlar, iyi bir internet erişimi olmayan yerlerde bile, bu eşyaların hislerini veya kesinlikle her yere götürmenin kolaylığını severler. Dijital reklamlarla insanların ayrıldığı bir dünyada, basılı reklamların hala bir yeri ve kitlesi var.
Back to Top